spotkanieW środę, 28 lutego, w Urzędzie Miasta Radzionków, odbędzie się spotkanie z Ekodoradcą. Na spotkaniu będą poruszone m.in. tematy dostępnych dofinansowań i możliwości pozyskania środków na modernizację lub wymianę źródła ciepła. Szczegóły na plakacie.

Serdecznie zapraszamy.

PLAKAT

Platak imprezyZapraszamy w sobotę na godzinę 9:00 do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie na "Zimowe Ptakoliczenie". Zbiórka przy budynku Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej. Mile widziane są własne lornetki.


Na podstawie informacji docierających do Urzędu Miasta Radzionków, przestrzegamy przed osobami, które oferują swoje usługi kominiarskie oraz jednoczesne wykonanie audytów energetycznych czy inwentaryzacji źródeł ciepła, grożąc wysokimi karami finansowymi za brak tychże dokumentów.

Czytaj więcej...

workiDzisiaj, w budynku Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej przy ul. Kużaja 17, został udostępniony dla mieszkańców Gminy Radzionków automat wydający worki na odpady segregowane. Automat będzie dostępny w godzinach pracy Urzędu tj. poniedziałek, wtorek, czwartek w godz. 7.00-15.00, środa godz. 7.00-17.00 oraz piątek w godz. 7.00-13.00.

Czytaj więcej...

Gmina Radzionków przygotowuje się do złożenia wniosku o dofinansowanie do nowego projektu ogłoszonego przez Zarząd Województwa Śląskiego "Poprawa jakości powietrza poprzez zwiększenie udziału OZE w wytwarzaniu energii na terenie Gminy Radzionków". Mieszkańcy będą mogli uzyskać dotację do kosztów zakupu i montażu: pompy ciepła do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej, instalacji fotowoltaicznej. Zapraszamy do wypełnienia ankiety, aby Gmina mogła się dowiedzieć na jaki zakres ma złożyć wniosek o dofinansowanie. Termin upływa 22 stycznia br.

Ankieta

ŚOBŚląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie zaprasza uczniów kl. IV - VIII SP oraz szkół ponadpodstawowych z terenu Radzionkowa na praktyczne oraz bezpłatne warsztaty stacjonarno-terenowe pn. "Cała prawda o smogu - mam prawo do czystego powietrza".

Czytaj więcej...

W ubiegłą sobotę odbyły się kolejne warsztaty ekologiczne, na których tym razem dowiedzieliśmy się jak robić zakupy, jak przechowywać jedzenie i co można nietypowego wykorzystać w kuchni, aby ograniczyć ilość wyrzucanego jedzenia. A podczas degustacji przyrządzonych dań, najbardziej nas zaskoczył deser - kisiel z czerstwego chleba razowego!

Czytaj więcej...

Urząd Miasta Radzionków

   ul. Męczenników Oświęcimia 42
   41-922 Radzionków
   tel.: 32 388 71 30
   fax: 32 289 07 20
   e-mail: um@radzionkow.pl

Godziny urzędowania

Poniedziałek, Wtorek, Czwartek
7:00 - 15:00

Środa
7:00 - 17:00

Piątek
7:00 - 13:00

 

Informacje o serwisie

Informacja o stosowaniu ciasteczek (cookie)

Deklaracja dostępności

 

ZGŁOŚ AWARIĘ OŚWIETLENIA:

całodobowy numer telefonu tel.: 801-800-103

e-mail: oswietlenie@radzionkow.pl